Skip to content

Drodzy czytelnicy,

Według pierwotnych ostrzeżeń Ministerstwa Gospodarki, 20 października 2010 r. zakontraktowane dostawy gazu ziemnego z Rosji miały zostać wykorzystane, a co za tym idzie przesył surowca do Polski wstrzymany. Tak się jednak nie stało.

Miało miejsce inne – znaczące z punktu widzenia Weglowodory.pl – wydarzenie.

Licznik uruchomiony wraz z powstaniem bloga przekroczył właśnie 50 000 odsłon. To dobra okazja, aby podsumować ten okres. Od 22 kwietnia kiedy zamieszczony został pierwszy wpis, publikacji doczekały się łącznie 44 artykuły, pod którymi napisaliście 54 komentarze.

Okrągła liczba odsłon jest również pretekstem do pochwalenia się naszą obecnością w innych miejscach. W ciągu tych kilku krótkich miesięcy blog Weglowodory.pl zauważony został przez PKN Orlen, Polski Instytut Geologiczny, Ośrodek Myśli Politycznej czy też Nasz Dziennik, którzy w większym lub mniejszym stopniu odwoływali się do niego w swoich publikacjach. Blog dostrzegli również Internauci, którzy nawiązywali do niego na Wikipedii oraz wielu prywatnych blogach i forach dyskusyjnych.

Tu byliśmy:

  • Gaz łupkowy. Podstawowe informacje, PKN Orlen, Warszawa, lipiec 2010;
    W raporcie ukazały się fragmenty tekstów „Technologia wydobycia gazu łupkowego” oraz „Gaz łupkowy w USA a sytuacja na rynku” opatrzone przypisami z odnośnikiem do bloga.
  • Łukasz Sianożęcki, Komorowski mówi, jak chciałby Gazprom, „Nasz Dziennik”, 4 czerwca 2010 r., nr 128 (3754);
    Ogólnie bardzo niemiła sytuacja, gdyż Pan Redaktor po prostu wyciął 32 słowa „znak w znak” z wpisu „Technologia wydobycia gazu łupkowego” wklejając je do swojego artykułu i „zapomniał” wskazać źródła zaczerpniętej wiedzy.

Tu do nas nawiązywano:

Najbliższe miesiące będą kontynuacją dotychczasowej strategii rozwoju bloga. Możecie spodziewać się kolejnych analiz przeplatanych krótszymi wpisami technicznymi, które stanowić będą uzupełnienie dla szerszego ujęcia konkretnych tematów. Poza tradycyjnymi wpisami pojawią się również relacje z konferencji branżowych oraz – miejmy nadzieję – wywiady. W zakładce Aktualności pojawiać się będą odnośniki do bieżących informacji związanych z tematyką bloga.

Na koniec chciałbym zachęcić czytelników do aktywnego komentowania oraz wyrażania swoich opinii na temat bloga drogą mailową. Wszelkie sugestie oraz konstruktywna krytyka są bardzo mile widziane.